Genel

Dünya’nın En Güzel Anaokullarından 5 Tanesi

Dünya’nın En Güzel Anaokullarından 5 Tanesi

1  Paris’teki École Maternelle Pajol

IMG_4939.jpeg

Paris’teki École Maternelle Pajol, alabileceğiniz kadar renkli bir eğitim deneyimidir. Dört sınıf bina 1940’larda inşa edildi. Son facelift de bir gökkuşağı iç içedir.

2  Vietnam’daki Çiftçilik Anaokulu

IMG_4940.jpeg

Yakın zamanda ArchDaily tarafından dünyanın en iyi yeni binalarından biri olarak adlandırılan Vietnam Çiftçilik Anaokulu, öğrencilere ülkenin tarımsal kökleri ile bağlantı kurmasını sağlayan bahçeli bir çimenlik çatıya sahiptir.

3 Endonezya’daki Shining Stars Anaokulu

IMG_4941.png

Endonezya’nın başkenti Jakarta’da bulunan Shining Stars Anaokulu, çocukların dışarıda olduğu gibi hissetmelerini sağlamak için doğal ışık ve doğal ahşap oyun alanlarının akışını teşvik etmek için küçük avlular içerir.

4 Japonya’daki Fuji Anaokulu

IMG_4942.png

Japonya’nın Tachikawa şehrinde bulunan Fuji Anaokulu, 2007 yılında tam bir çevre olarak inşa edilmiştir. Çocukları bir çatı katı tahta üzerinde koşuşturmaya, ağaçlara tırmanmaya, düşmeye ve kapısız odalara doğru serbestçe hareket etmeye teşvik eder.

5  Bangkok’taki Kenaington Uluslararası Anaokulu

IMG_4944.jpeg

Tayland’ın Bangkok’taki Kensington Uluslararası Anaokulu, çocukların hayal güçlerini harekete geçirmek için inşa edildi. Kavisli duvarlar binanın etrafına dolanır, böylece çocuklar sert çizgilerle kutulanmış hissetmezler.

Kaynak /  https://www.google.com.tr/amp/s/amp.businessinsider.com/best-designed-kindergartens-2016-8